min logo

ДОМИЈАДА

ДОМИЈАДА је највећи и најважнији Сусрет омладине Домова ученика средњих школа Републике Србије.
Сусрети имају такмичарски карактер и организују се на регионалном (у месецу марту текуће школске године) и републичком нивоу (у месецу априлу текуће школске године), а по завршетку регионалних такмичења.

Припреме за сусрете трају током целе школске године.

Такмичења се организују у области културе и спорта.

Спортске дисциплине у којима се ученици такмиче и у мушкој и у женској конкуренцији су: мали фудбал, кошарка, одбојка, стони тенис, шах и стрељаштво.

Број чланова спортских екипа одређен је Правилником и пропозицијама Домијаде, а који произлази из правила и пропозиција европске и светске федерације тих спортова.

Области културно-уметничког стваралаштва у коме се ученици такмиче су: ликовно стваралаштво, литерарно стваралаштво, сценско музичко стваралаштво и изложба ученичких радова.

Број учесника у овој области одређен је Правилима и пропозицијама такмичења.

Право учешћа на регионалним сусретима имају сви ученици (васпитачи и стручни сарадници) који су током године квалитетно радили и реализовали програме и активности у области културе и спорта.

Право учешћа на републичком Сусрету остварује се пласманом на прво место у области спорта, сценско музичког стваралаштва и пласманом на прво, друго и треће место у области литерарног и ликовног стваралаштва на регионалним сусретима.

Изложба радова на републичком сусрету има ревијални карактер.

На нивоу града Београда (који представља један од пет региона у Србији), у организацији се мењају четири Дома ученика (једино Дом ПКБ то не ради), тако да наша установа организује ово такмичење на регионалном нивоу сваке четврте године.

Када је спорт у питању, координатори спортских активности у сарадњи са осталим колегама окупљају децу и врше тријажу за формирање „репрезентације“ Дома у такмичарским дисциплинама. За тренинге се користи наш терен док је лепо време, а затим изнајмљујемо сале односно просторе по потребама спортова. Организују се интерни турнири, тако да од септембра месеца до марта, када је регионално такмичење имамо добре и уигране екипе које углавном побеђују.

Када је културно уметничко стваралаштво у питању – за област литерарног и ликовног тријажа по три ученика који представљају Установу се врши на интерном такмичењу, као и избор радова за изложбу. За сценско музичко стваралаштво (драмски приказ, поетски приказ, етно, класична и популарна музика, плес и фолклор), по завршеним аудицијама, одржавају се пробе, углавном по два пута недељно, у домским просторима, за сваку такмичарску тачку. Све ово дешава се од октобра до марта месеца.

Све активности у вези Домијаде реализују се преко Програмске служба.

 

РЕГИОНАЛНА  И  РЕПУБЛИЧКА ДОМИЈАДА  2019

К У Л Т У Р А

РЕЗУЛТАТИ РЕГИОНАЛНЕ ДОМИЈАДЕ

Домски часопис „Мозаик“ - освојио је 2. место
Драмски приказ „Фајронт“ - 3. место
Етно музика „Лело Врањанко“ – 2. место
Фолклор „Српске сватовске игре из Косовског Поморавља“ – 2.место
Плес „Мали принц“ - 2.место
Поп музика „Stand by me“ - 1.место
Класична музика “Anantango” – 1. место
Јован Томић из фолклора и Андреа Тот из балета проглашени су за најбољег играча тј.играчицу.
Изложба ученичких радова
Примењена уметност - 1.место (Татиана Поља / Стеван Чоловић)
Уметничка фотографија - 3.место (Емилија Гавриловић / Змај)

РЕПУБЛИЧКА ДОМИЈАДА 12.,13.,14.април - Лесковац
Класична музика „Anantango“ - 1.место

 

С П О Р Т

РЕЗУЛТАТИ РЕГИОНАЛНЕ ДОМИЈАДЕ 2019.

Ш А Х – 07.март- Дом ЖОЦ
1.место – дечаци екипно
3.место – девојке екипно
3.место појединачно – дечаци – Станковић Милош (Петар Драпшин)

ОДБОЈКА –12.март – СД „Раднички“
2 .место дечаци
2.место девојке

СТОНИ ТЕНИС –-14.март – Академија Коцић-Бањица
2.место –девојчице екипно
појединачно – 2.Николић Милица (Алекса Дејовић)
1.место екипно дечаци
1.место – појединачно – Томић Милош (Петар Драпшин)
2.место – појединачно – Саша Недељковић (Алекса Дејовић)

КОШАРКА – 19.март– СД „Раднички“
3.место – девојке
2.место - дечаци

СТРЕЉАШТВО –21 .март – стрељана

1.место – дечаци
2.место - девојке

Појединачно – дечаци 2. Павле Јовановић(Змај)
Појединачно – дечаци 3. Влајковић Бранислав (Петар Драпшин)
Појединачно девојке – 2. Љубоја Јована (Стеван Чоловић)

Дом ученика средњих школа Београд